Články

18.11.2011 15:48
(K filozofii volební praxe)   Pierre Bourdieu   Když Pierre Bourdieu (1930 – 2002) na prahu letošního roku zemřel, znělo v nekrolozích téměř unisono: odešel jeden z nejvýznamnějších francouzských sociologů a sociálních myslitelů druhé poloviny minulého století, známý kritik...
16.11.2011 10:33
napsal Filip Zrno   Bližší seznámení se s ,,programem“ Bílé vlajky a podrobnější diskuse s hlavním představitelem, mě dohnalo k detailnějšímu uvažování nad tímto hnutím. Doufám, že můj příspěvek bude prospěšný. Za další impulz k napsání tohoto článku považuji výtku Fišlíka...
11.11.2011 09:59
"Jednou z nejvýraznějších charakteristik naší kultury je skutečnost, že všude kolem nás se z různých úst line neskutečná spousta sraček. Vědí o tom všichni a každý z nás to má trochu na svědomí." Nezbývá mi než souhlasit s úvodními větami v díle Sračka od Harry G. Frankfurta. Kdo si myslí stejně...
03.08.2011 11:37
Co může představovat Bílá vlajka v politice? Ve své přednášce o toleranci Milan Machovec vyprávěl o zážitku ze svých studijních let, kdy při jednom kurzu hovořil vysoký komunistický "potentát" o probíhajících volbách v Americe, kde proti sobě stál mladý Kennedy a ostřílený Nixon. Rozebíral...
15.07.2011 13:09
(https://www.youtube.com/watch?v=0tvEbDycGPw) Dívám se na video o přímé demokracii s Milanem Valachem. Na začátku představuje příběh svědčící o vrozenosti lidských instinktů pro spravedlnost, rovnost a svobodu. Dále hovoří o postupném dělení lidstva na ovládající menšinu bohatých a ovládanou...
15.07.2011 09:32
Jak jsem již napsal v některém z předešlých příspěvků, jsem zásadně pro snižování efektu přihlížejícího. Každého, kdo by se chtěl připojit mezi nás, nositele bílých vlaječek, bych velmi rád povzbudil k intenzivnějšímu vnímání vlastí odpovědnosti. Odpovědnosti jakožto odpovídání na velké křivdy na...
12.04.2011 11:52
Kolikrát už se lidi na světě za něco spojili! A k čemu to většinou vedlo? Aby se toho využilo proti někomou jinému. Je možný spojit se, aniž by to po všech vyžadovalo stát proti něčemu konkrétnímu? Spojit se pro samo toto spojení? Jak řekl Stanislav Grof: "Co potřebujeme dnes ve světě, je...
12.04.2011 10:32
Dívám se tak kolem sebe a říkám si: Co všechno tady lze sledovat! Věda? Co ona tu může sledovat? Brzy mě ale napadá jiný příklad: Co všechno se tady děje! Média? Co ty mohou zprostředkovat? A všechno je tvořeno dalšími lidmi. Copak teprve oni mohou sledovat?! I člověk je médium, nositel informací....
12.04.2011 10:02
Socioložka Jiřina Šiklová v rozhovoru pro Český rozhlas moc hezky vyjádřila problém, se kterým by se Bílá vlajka mohla utkat na politické úrovni. Vladimír KROC, moderátor: To se můžeme vrátit sem zpátky do naší politické atmosféry, že ono vůbec jako umění vést diskusi se nějak zapomnělo, zdá...
11.04.2011 22:21
Poslouchám názory: „Žádná válka tu teď nehrozí. Situace není rozhodně nakloněna potyčce širšího rázu.“ Jenomže já se nemusím bát velkých válek, abych chtěl žít v bezpečí a jistotě. Nemusím bezprostředně zažít zuřící konflikt, abych si uvědomil, co je válčení za svinstvo. Proto považuji za víc než...
1 | 2 >>

Audio/video - k zamyšlení

21.07.2011 16:12
Zde přikládám velmi zajímavou přednášku pana Romana Frühaufa ze společnosti WAKAI - Reconciliation. CK-Fruhauf-Moc usmireni.WMA (6,5 MB) (asi 30 min.) Od 15. minuty velmi podnětný příběh o postupném smíření v Beninu a špičkový závěr. Záznam následné diskuze k dispozici na vyžádání. Nahrávka...

Vítejte na stránkách mezilidského neoficiálního hnutí Bílá vlajka. Pokud vás zajímá, co má tento symbol v našem pojetí vyjadřovat, přečtěte si stránku "o nás", eventuálně články na mém osobním blogu. Jestliže se vám cokoli z tohoto podniku nebude líbit, budeme rádi, když se s rozumnou kritikou obrátíte nejprve přímo na nás, případně nám dáte vědět, kde si můžeme kritiku přečíst, abychom se z ní mohli poučit. Všem návštěvníkům a sympatizantům děkuji za pozornost a participaci.

 

Otázky a odpovědi

Nebyly nalezeny žádné otázky.